Klára Křížová

Vítejte na těchto stránkách

Novinky

Klára Křížová se prosadila na bodované příčky v Evropském poháru

Česká juniorská reprezentantka Klára Křížová získala v sobotním superobřím slalomu Evropského poháru ve švýcarském Svatém Mořici své první body v letošní sezóně kontinentálního seriálu. Její čtrnácté místo je o to cennější, že se zrodilo v závodě, ve kterém se sešla nabitá konkurence svěťákových sjezdařek.
Ty se totiž ve Svatém Mořici utkají o body do SP v rychlostních disciplínách hned za týden. "Na startu bylo 15 závodnic z první světové třicítky, takže jsem s umístěním určitě spokojená. Podmínky byly hodně těžké, protože tady před závodem 3 dny v kuse sněžilo a napadlo tak metr a půl nového sněhu, ale pořadatelé se s tím výborně vypořádali a pista byla dobře připravená," uvedla Klára, která  zajela tento kvalitní výsledek i přes své vysoké startovní číslo (51).

Nyní již je česká reprezentantka v super-G Evropského poháru opět mezi třiceti nejlepšími a v dalších závodech seriálu bude tedy členkou losované třicítky. Co se týče jejího dalšího závodního programu, čeká ji teď Světový pohár, rychlostní disciplíny, a to právě ve Svatém Mořici. "Zůstávám zde na svěťák, na závody se moc těším a budu se v nich snažit ukázat v nejlepší formě," dodala Klára.

Žádné komentáře